top of page

איך למנוע עור יבש ?

 הקיץ, הזמן לתת טיפול פדיקור לכפות הרגליים היום אפשר גם בבית 

טיפול פדיקור ברגליים

מי צריך פדיקור ? ואיך לעשות את זה איכותי ומפנק.

 

טיפול פדיקור אצל פדיקוריסטית יכול לעלות מאות שקלים וברוב המקרים גם מצריך השקעה של זמן רב. היום בשוק הפדיקור הביתי קיימים פתרונות רבים שיכולים לחסוך לכם את התהליך הארוך והיקר, להישאר עם טיפול איכותי ומפנק לא פחות.
 

בעונת הקיץ רובנו חשופים יותר ולכן עסוקים במראה שלנו שהיה עטוף כל החורף. כניסה לכושר , טיפוח הגוף, דיאטה, וטיפול בכפות הרגליים הופכים לחלק מהשגרה וסל ההוצאות הפרטי.
 

למרות שכפות הרגליים נושאות את כובד משקל הגוף כולו ולמרות שהם סגורות רוב היום ולא מאווררות ויש לכפות רגליים בריאות השפעה על תנוחת הגוף והיציבות, כשכפות הרגליים בריאות הגוף נע בצורה טובה יותר. רובנו לא מייחסים חשיבות רבה לטיפול הנכון בהם ולא מזינים אותם כמו את שאר האיברים בגוף.
 

ברפלקסולוגיה כף הרגל נחשבת איבר סומטוטופי (Soma - גוף, Topos- מקום בלטינית ),  ז"א איבר שהגוף משתקף דרכו והרפלקסולוג יודע לראות בעיות בגוף ובשיטת לחיצות יכול לטפל בהם.
 

חלק מהתוצאות של רגל סגורה לאורך זמן, במאמץ לאורך שעות או לא מטופלת, הם:  עור יבש וקשה, סדקים או נפיחות ואפילו עייפות ובקיץ נוספות להם תופעות של ריח רע עד סירחון והזעת ייתר.

מומחים לרפואת עור מסבירים שחשיפת כף הרגל בעונה החמה גורמת לחיכוך ישיר של העור על הנעל מביאה את הגוף לתופעה הנקראת "שכפול עור" בו כף הרגל מייצרת שכבות עור האחת על השנייה בדומה ליבלת שמתקשה עד מצב היסדקות בדרך כלל באזור העקב.בנוסף, בקיץ הליכה בנעלים סגורות והחום יוצרות הזעה בכפות הרגליים שיוצרות ריח רע עד מסריח ולא נעים.

 

קבלו חמש עצות למניעה וטיפול בעור יבש
 
  1. יש להסיר את השכבות המיותרת של העור היבש שמגבירות את הלחץ על כפות הרגליים והגוף . ניתן לעשות את זה עם סידרה של משייפים זולים (בכל תהליך צריך לפחות שני סוגים אחד קשה ואחד מחליק ) כיום נכנסו לשוק מספר מכשירי פדיקור חשמליים כמו : פדי ליידי ושול הנמכרים ברשת סופרפארם פדי וויז הנמכר בערוץ הקניות ועוד (כאשר כולם עובדים על סוללות, לא מומלץ) להם ראשים מתחלפים שעוזרים לקבל טיפול פדיקור יותר יעיל בפחות מאמץ, אבל גורמים להוצאות נוספות לאורך הזמן. לאחרונה נכנס לשוק מכשירי הפדיקור מכשיר פדיקור לשימוש ביתי בשם Bario , בריו מכשיר להסרת עור יבש שעובד על חשמל קבוע המעניק למכשיר כח רב ועוצמת הסרה. מתג שבורר את סוג השיוף שאתם רוצים, וחשוב לא פחות ראש שיוף עשוי מתכת שלא מתכלה.עיצוב המכשיר מותאם לאחיזה נוחה וזכה בפרסים, יתרון נוסף הוא היכולת מכשיר פדיקור חשמלי בריו לאסוף שיירי עור לתוך תא במכשיר תוצאה שמשאירה סביבה נקייה וסטרילית (רגליים עם פטריות יכולות להדביק אחרים) , אפשר למצוא בשוק גם מספר קרמים עם יכולת פיליניג שמתאמים להסרת עור אבל דורשות מאמץ גדול וזמן.

  2. לאחר תהליך הסרת העור יש לעסות את הרגל בקרם רגליים הזנה עשיר

  3. כפות רגליים יבשות אפשר להשרות בתערובת מים פושרים וחומץ כ- 15/20 דקות(עוזר למנוע ריח )  או במים עם תערובת שמנים ומלחי אמבט שעוזרים לריכוך העור

  4. עדיף להתקלח במים פושרים (מים חמים מייבשים את כף הרגל ) ולהשתמש פחות בסבון. יש לנגב את כפות הרגליים ביסודיות גם בין האצבעות , סביבה לחה מזרזת התפתחות פטריות וזיהום.   

  5. כדאי אחרי המקלחת למרוח את הרגליים בדגש על אזור העקב וכרית כף הרגל בקרם המכיל אוריאה שמקבע את הלחות בתוך העור ומעניק לחות לאורך זמן.

 

איך מטפלים בריח רע בכף הרגל ?

 

כיום יש מספר פתרונות לטיפול ומניעה של ריח רע והזעה בכפות הרגליים.

קבלו 4 דרכים למנוע ריח רע בכף הרגל 
 

  1. הכי פשוט – גרביים עשויים כותנה בלי ערבוב סינטטי וחשוב לא פחות החלפה שלהם כל יום .

  2. לא מסובך - אוורור הנעלים לפני הכנסה לארון כדי שיתייבשו אפשר לרסס בספרי מניעה של ריח וחיטוי.

  3. טבעי – אוורור הרגלים ברגע שאפשר כדי למנוע התפתחות חיידקים , פטריות וריח רע .

  4. מונע – הסרת העור היבש גם בחורף, אפקט שמונע ריח רע, עוזר להשאיר את כפות הרגליים בריאות ויפות דבר חשוב לא פחות .

 

bottom of page